כמה אירועים מעניינים

האמת היא שיש פוסט שאני מאוד רוצה לכתוב על פרשת הפדופיליה בשכנות נחלאות, אבל למי יש זמן לזה?

מה שכן יש לי זמן אליו הוא לכתוב פוסט קצר שבו אספר לכם על כמה אירועים מעניינים למי שאוהב פסיכולוגיה, התנהגות, מחקר, מוח וכל מה שמסביב. אירועים כאלה יש מדי פעם ואני אשתדל להביא כמה שיותר מהם לידיעת מי שקורא פה. האירועים מסודרים באופן כרונולוגי, לא לפי העדפה מסוימת.

סדרת ההרצאות של בית הספר לפסיכולוגיה של אוניברסיטת תל אביב

מסתבר שבחורף שעבר ערך בית הספר לפסיכולוגיה שבו למדתי סדרת הרצאות בנושא "מוח ופסיכולוגיה". הסדרה פתוחה לקהל הרחב וזכתה להצלחה רבה ועכשיו בית הספר עומד לערוך סדרת הרצאות חדשה. ההרצאות מועברות על ידי מרצי החוג השונים וכל הרצאה בנושא אחר. פירוט מלא של ההרצאות תוכלו למצוא כאן, יחד עם פרטי הרשמה. הסדרה מתחילה בחמישי במרץ ויש הרצאה פעם בשבוע.

יש כמה הרצאות שהייתי שם עליהן עין מתעניינת, אבל זה אני:
פרופ' חיים עומר. "מנוכחות הורית" ועד ל"תפקיד העוגן": חיים עומר הוא פסיכולוג מעניין, לא שגרתי. הוא מתעסק הרבה בנושא של תפקיד ההורים בחיי הילד, בעיקר המתבגר, והדברים שלו יכולים להיות מאוד מעניינים ורלוונטיים לעולם של היום שבו יש לעתים קרובות טשטוש גבולות בין הדורות עד לכדי – לעתים – קריסת מערכות.

פרופ' יאיר בר- חיים. חרדות, דאגות ופחדים: מה אנו יודעים היום: אחד המרצים האהובים עלי משני התארים שעשיתי. יאיר בר-חיים הוא פסיכולוג קליני וגם חוקר מוצלח והוא מתעניין מאוד באחד התחומים הכי מרתקים לדעתי בעולם הפסיכולוגיה – החרדה.

כנס "לא מדברים על זה"

סמינר הקיבוצים, המרכז להורות ומשפחה ומשרד החינוך עורכים את הכנס הזה שיעסוק השנה באובדנות ילדים ונוער. נושא חשוב ומעניין. בעיקר לאנשי מקצוע מתחום הטיפול וההוראה, אני חושב, אבל גם לאנשים אחרים שמתעניינים. פרטים על הכנס אפשר למצוא כאן (תמונה). הכנס ייערך ב-22 במרץ.

זה בכלל מעניין אתכם הדברים האלו? לחפש עוד? שמעתם על משהו שאני לא מכיר? יודעים מי באמת רצח את קנדי? ספרו לי בתגובות!

2 Replies to “כמה אירועים מעניינים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.