השתתפות במחקר על זהות מגדרית

לפני יומיים קיבלתי מייל ובו בקשה לעזור בהפצת שאלון עבור מחקר בנושא זהות מגדרית הנערך באוניברסיטת תל אביב. זה לא נושא שיש לי הרבה מה לומר עליו, פשוט כי לא למדתי אותו, אבל נראה לי שזה יהיה מחקר מעניין. השאלון עצמו מעניין למדי ואני חושב שיהיה לכם מעניין למלא אותו. ומלבד זאת, אחת מעורכות המחקר, פרופ' דפנה יואל, היתה אחת המרצות האהובות עלי בתואר (ואף עשיתי אצלה פרויקט מחקר בתואר הראשון) – אז הנה עוד סיבה טובה להפיץ את זה.
למען הסר ספק, ההשתתפות במחקר אנונימית לגמרי. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למלא שאלון (עניין של כמה דקות) וזהו, בלי פרטים מזהים.
ועכשיו, הבמה לחוקרים:

בחברה בה אנו חיים, מגדר (גבר, אשה) היא אחת הקטגוריות הדומיננטיות ביותר לסיווג בני אדם.
אך מה מאפיין את החוויה המגדרית של "להיות אישה" ו"להיות גבר"? האם הן בעלות משמעות אחת ברורה, או שעבור כל אחד ואחת מאיתנו מדובר במשהו קצת שונה? האם הגוף איתו נולדתי מזמן חוויה מגדרית מובהקת ועקבית? והאם החוויה המגדרית שלי קבועה ומגובשת, או שמא גמישה ומשתנה?
מחקר חדש וחלוצי המתבצע באוניברסיטת תל-אביב מנסה לענות על שאלות אלה ודומות להן במטרה להבין טוב יותר כיצד תופסים/ות א/נשים את זהותם/ן המגדרית.
נשמח אם תשקיע/י כ- 10 דקות מזמנך על מנת למלא את השאלון בלינק:
http://qacademics.qualtrics.com/SE/?SID=SV_8CXjqOgpLtCjbSI

תודה, צוות המחקר,
פרופ' דפנה יואל, החוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב
דר' אפי זיו, החוג ללימודי נשים ומגדר, אוניברסיטת תל-אביב
דר' מיה מוכמל

One Reply to “השתתפות במחקר על זהות מגדרית”

  1. גם לי יש בעיה כזו כבר שנים שאני לא יודעת מי אני"……. נמשכת לנשים\ גברים כבר ככה זה זאת בעיה אבל אני פשוט זורמת [ אני לא אומרת שזה קל אבל ככה אלו החיים הלוואי שהייתי למה יותר – זה עניין של תקופות .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.