המדריך לסטודנטים לפסיכולוגיה

אם אתם מתעניינים בלימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון ו/או שני – הגעתם למקום הנכון. כסטודנט שעשה תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה, אני יודע שמדובר בעניין לא פשוט, מלא בחרדות, בשמועות ומה לא. במיוחד אם המטרה שלכם היא להמשיך לתואר שני (ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בתואר שני במגמה טיפולית).
עוד משהו שגיליתי הוא שרבים הסטודנטים (ואני ביניהם) שנרשמים ללימודי פסיכולוגיה – לא פעם מתוך מטרה להמשיך לתואר שני – מבלי שיש להם באמת מושג מה לומדים בפסיכולוגיה או מהי דרך החתחתים שיש לעבור על מנת להתקבל לתואר שני.

לטובת הסטודנטים בהווה ובעתיד, החלטתי לכתוב את המדריך לסטודנטים לפסיכולוגיה. מדריך בכמה חלקים (שעוד יתעדכן ויתרחב) שישפוך קצת אור על התהליך הזה. לא כדי להרתיע, לא כדי למנוע ממישהו ללכת על זה, אלא פשוט כדי לתת מידע. אני מאמין שכשאנשים יודעים למה לצפות, הם יכולים להגיע ערוכים יותר ולהפיק את המיטב (או במילים אחרות, הייתי שמח אם היה טקסט כזה שהייתי יכול לקרוא לפני כמה שנים כשאני הייתי בתחילת הדרך).

אני מקווה מאוד שתפיקו תועלת מהמדריך. הערות, בקשות ושאלות יתקבלו בברכה. ניתן לפנות דרך התגובות בסוף העמוד ובסוף כל חלק של המדריך, או ליצור איתי קשר דרך עמוד יצירת הקשר.

להלן חלקי המדריך הקיימים עד כה:

אז אתה רוצה להיות פסיכולוג – מדריך לסטודנט
המדריך לפסיכולוג שבדרך 2#: התואר הראשון
המדריך לפסיכולוג שבדרך 3#: ממוצע התואר הראשון
המדריך לפסיכולוג שבדרך 4#: המתאם
המדריך לפסיכולוג שבדרך 5#: הראיון האישי

14 Replies to “המדריך לסטודנטים לפסיכולוגיה”

 1. היי, הייתי שמחה לשמוע מה עוברים בהתמחות 🙂
  אם יש זמן לעבוד…מה לומדים תוך כדי…איפה מתמחים…
  תודה רבה! הבלוג מקסים!

  1. שלום נתנאלה – קודם כל תודה רבה, שמח שהבלוג עוזר.

   בנוגע להתמחות – זה עסק די מורכב ואני לא בטוח שאפשר לכסות אותו כאן בתגובה.
   אבל בגדול:
   ההתמחות אורכת ארבע שנים שבמהלכן עובדים בחצי משרה. זה אומר שלושה ימים בשבוע, אבל צריך לקחת בחשבון שיש לא מעט עבודה בבית. עובדים כפסיכולוגים לכל דבר, ומקבלים הדרכה על הטיפולים, סמינרים על טיפול ואבחון ועוד. את ההתמחוות עושים בעיקר במרפאות ציבוריות – של משרד הבריאות או קופות החולים, אבל אפשר לעשות גם התמחות במכונים פרטיים שקיבלו אישור מתאים ממשרד הבריאות.
   בעקרון אפשר לעבוד תוך כדי – והאמת היא שדי חייבים, כי השכר מאוד נמוך (כ-2500-3000 לחודש, לעתים יותר – תלוי איפה מתמחים, בותק ועוד), אבל צריך לדעת שהתמחות דורשת מעבר לשעות העבודה בפועל במרפאה לא מעט עבודה מחוץ לשעות במרפאה.

 2. שלום ערן, כל כך הרבה חיפשתי מדריך לסטודנטים לפסיכולוגיה בדיוק כפי שעשית. יוזמה מבורכת אך העמוד לא עולה, "לא מאובטח" איך אוכל להגיע לכל מה שכתבת? ממני סטודנטית לפסיכולוגיה לעתיד שאין דבר שמסקרן אותה יותר.

 3. היי ערן, מאוד נהניתי מהמדריך. קראתי אותו לפני שהתחלתי את התואר, וגם עכשיו שוב לפני השנה השלישית. כרגע מטריד אותו איך להשיג המלצות – גם טיפולי וגם אקדמאים. אני מעוניין להמשיך מייד לתואר שני, וזה קצת מקשה את העסק. יש לך המלצות? תודה רבה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.